Ekskluzywne meble wypoczynkowe – trendy 2017

Meble wypoczynkowe do salonu - zdjęcie

Salon to taka przestrzeń, w której toczy się życie rodzinne i towarzyskie. To w nim najlepiej się odpoczywa, relaksuje czy przyjmuje gości. Jest więc wizytówką całego domu, dlatego powinien być on dokładnie przemyślany. Istotną kwestią przy aranżacji salonu jest wybór mebli, ponieważ to one nadają wnętrzu określony styl i niepowtarzalny charakter. Meble wypoczynkowe do salonu powinny być tak ustawione, aby nie zagracały salonu, a zarazem spełniały swoje podstawowe funkcje. Jeżeli salon łączy w sobie elementy sypialni warto zdecydować się praktyczny zestaw wypoczynkowy z rozkładaną sofą czy kanapą, w składzie z pojemnikiem na pościel. Nowoczesne meble wypoczynkowe, aby spełniały swoja rolę muszą być wygodne i funkcjonalne zarazem.

Meble wypoczynkowe do salonu – nowoczesne zestawy wypoczynkowe

Obecnie na rynku możemy znaleźć modne zestawy wypoczynkowe, które idealnie sprawdzą się w niewielkich pokojach dziennych, jak też i takie, które wkomponują się w większą przestrzeń, zapewniając tym samym miejsce do odpoczynku i do rozmów z przyjaciółmi. Meble w stylu nowoczesnym to meble pozbawione nadmiaru ozdób, o prostym, ale odważnym designie, które nadadzą salonowi eleganckiego charakteru i lekkości. Dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań spodobają się modne zestawy obite kolorową skórą ekologiczną lub te, które nawiązują do barwnego stylu retro.

Decydując się na meble wypoczynkowe do wyboru mamy wiele różnych konfiguracji. Oprócz tej podstawowej, czyli składającej się z sofy dla trzech osób i dwóch foteli, postawić możemy na zestaw dwóch sof i dodatkowego fotela bądź też z pufami lub podnóżkami. Możliwość samodzielnego stworzenia zestawu pozwala komfortowo wyposażyć każdy pokój dzienny, bez względu na jego wielkość i charakter. Wszystkie komponenty nie muszą stać przy sobie. Wybór poszczególnych komponentów i ich konfiguracja uzależniona jest przede wszystkim od ilości osób, które będą korzystać z mebli oraz od dostępnego miejsca.

Meble wypoczynkowe do salonu – wygodny i funkcjonalny narożnik

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w kwestii wyboru mebli wypoczynkowych jest praktyczny i funkcjonalny narożnik, który może być dodatkowo wyposażony w funkcję spania. Zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca niż standardowy zestaw wypoczynkowy z dwoma fotelami. Przy wyborze narożnika musimy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym planujemy go postawić. Do mniejszych wnętrz można wybrać mniejszy narożnik z tzw. szezlongiem. Z kolei właściciele większych salonów mogą zdecydować się na modułowy zestaw wypoczynkowy , który pozwala na stworzenie dowolnej konfiguracji i dopasowanie jej  do indywidualnych potrzeb.

Meble wypoczynkowe do salonu – praktyczny fotel

Nowoczesne zestawy wypoczynkowe zazwyczaj są w połączeniu z fotelem. Fotele mogą być wyposażone w dodatkowe możliwości, takie jak: ruchomy zagłówek, regulowane oparcia, wysuwany podnóżek, wysuwane półki, czy wbudowany pojemnik na różne drobiazgi. Najbardziej komfortowe modele, pozwalają na swobodne oparcie głowy. Drugą ważną cechą jest optymalna wielkość siedziska. Zaleca się niezbyt duże, ponieważ skłania to do przyjmowania nieodpowiedniej postawy, ani zbyt małe, gdyż jest po prostu niewygodne. Konstrukcja fotela powinna być stabilna.

You may also like