Krzesła kuchenne na płozach – wyposażenie wnętrz

Krzesła kuchenne na płozach - zdjęcie

Krzesła kuchenne, oprócz stołów są najczęściej wybieranymi meblami do kuchni. Powinny być nie tylko dopasowane do aranżacji mieszkania, ale również powinny zapewniać wysoki komfort użytkowania. Przede wszystkim muszą charakteryzować się funkcjonalnością i oryginalnym wyglądem. Dla osób, które lubią niebanalny i stylowy wystój kuchni idealnie sprawdzą się krzesła kuchenne na płozach. Metalowa, odpowiednio wygięta podstawa zapewnia jego stabilność, wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Krzesła kuchenne na płozach – nowoczesne rozwiązania

Krzesło kuchenne na płozach to mebel nowoczesny, oryginalny i minimalistyczny. Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcją tego krzesła jest płoza, która stanowi podstawę krzesła w miejsce tradycyjnych, czterech nóg. Obecnie na rynku jest wiele dostępnych wersji wykończenia – plastikowe, drewniane, metalowe, tapicerowane, ze skórzanymi siedziskami.

Kuchenne meble powinny być wygodne i praktyczne, ale przede wszystkim powinny nadawać wnętrzu charakter. Dlatego wybierając zestaw krzeseł do kuchni warto sięgnąć po mocne, wyraziste kolory. Intensywna czerwień, zieleń czy żółć potrafią ożywić spokojną, stonowaną aranżację. Bardzo ciekawie wyglądają modele,  w których siedzisko i płozy są odmiennego, kontrastowego koloru. Do nowoczesnej jadalni idealnie wkomponują się krzesła tapicerowane. Oryginalne wzory czy nietypowa faktura materiału stanowić będą dodatkowy, przykuwający uwagę element dekoracyjny. Inną interesującą propozycją będą meble, w których łączy się klasyczne i nowoczesne materiały, na przykład metal i rattan. Do tak nowoczesnych krzeseł na płozach najlepiej dobrać prosty stół w neutralnej bieli bądź drewnie.

Krzesła na płozach w nowoczesnej stylistyce charakteryzują się surowymi formami, prostymi liniami, które podkreślone są dodatkowo metalowymi płozami, wykończonymi najczęściej na wysoki połysk. W niektórych modelach płozy przechodzą płynnie w podłokietniki. Zamiana czterech nóg na płozy daje nieograniczone możliwości w projektowaniu krzesła. Może ono mieć opływowy kształt, być asymetryczne, geometrycznie wygięte, a przy tym i tak nie traci swojej stabilności. Stabilna konstrukcja na płozach gwarantuje wytrzymałość. Ponadto są bardzo bezpieczne w codziennym użytkowaniu dla dzieci, które nie będą w stanie go przewrócić. Opływowy kształt krzesła zapewnia wysoki komfort siedzenia, ponieważ zostało ono tak wykonane, że dostosowuje się do naturalnego łuku kręgosłupa.

You may also like