Narożniki do salonu – o czym nie zapomnieć przy ich zakupie?

narożniki do salonu

Narożniki do salonu – cieszą się nieustającym powodzeniem.

Dlaczego tak bardzo je kochamy? Narożniki do salonu są wygodne, świetnie się prezentują i przede wszystkim są ciekawszą i bardziej funkcjonalną alternatywą dla kanapy i foteli. Jednak pomimo wszystkich zalet kupno narożnika potrafi przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej kochającą zakupy osobę. Dlaczego? Ponieważ przy zakupie tak dużego mebla oraz niezwykle bogatej ofercie producentów, bardzo łatwo zapomnieć o tym na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Narożniki do salonu – o czym nie zapomnieć przy ich zakupie?

1. Do czego będzie nam służył narożnik? Określmy jego funkcjonalność, zastanówmy się czy zależy nam na funkcji spania, czy potrzebny jest nam duży narożnik, który pomieści jednocześnie nawet 8 osób, zwróćmy uwagę na dodatkowy pojemnik na pościel, wygodne zagłówki, extra półki, schowki i regulowane oparcie.

2. Wielkość narożnika powinna zostać określona po uprzednich skrupulatnych pomiarach. Narożniki do salonu same w sobie są dużym meblami, więc aby pomieszczenie nie było całkiem przytłoczone warto dokładnie określić ich położenie oraz to ile miejsca będzie zajmował a także jak będą komponowały się z pozostałymi akcesoriami. Pamiętajmy, iż w dużych salonach meblowych można łatwo stracić orientacje. Trzymajmy się ściśle ustalonych wymiarów.

3. Styl narożnika to generalnie kluczowa sprawa, nieważne jak bardzo będzie komfortowy i funkcjonalny, ale jeżeli nie będzie nam się podobał – niestety najprawdopodobniej za 6 miesięcy wyląduje na aukcji, a my będziemy kupować jeszcze raz. Wybór stylu to najtrudniejszy etap w zakupie nowego narożnika. Do wybory mamy narożniki w stylu nowoczesnym, klasycznym, retro czy industrialnym. Przy wyborze kierujmy się raczej prostym, eleganckim wyglądem, wybierajmy stonowane barwy. Odcienie szarości, popieli, czy grafitu będą pasowały do praktycznie każdej aranżacji a jednocześnie ukryją drobne zabrudzenia. Łatwiej i z pewnością taniej jest zmienić kolor ścian lub wzór tapety niż wymienić narożnik.

4. Bardzo ważnym punktem jest określenie rodzaju obicia narożnika. Decydując się na narożnik tapicerowany przygotujmy się na to, iż będziemy mieli do wyboru setki różnych tkanin o różnych fakturach jak np.: skóry naturalne, ekoskóry, tkaniny szenilowe czy welurowe, tkaniny gładkie, pluszowe, mocno i mniej teksturowane. Przy wyborze obicia kierujmy się jakością tkaniny, ważne jest, aby była ona wytrzymała, odporna na ścieranie, dodatkowym atutem będą właściwości plamoodporne. Sprawdźmy również warunki czyszczenia – to też ważne, nowa sofa powinna być łatwa w utrzymaniu.

5. Pozostałe czynniki, które są mniej czy bardziej ważne będą wynikały z indywidualnego podejścia nas samych oraz od warunków miejsca, do którego narożnik jest kupowany. Mówimy tutaj o kształcie narożnika i cenie jaką jesteśmy gotowi zapłacić.

Na koniec

W podsumowaniu dodam tylko, iż przy tak poważnym zakupie jakim jest nowy narożnik do salonu nie spieszmy się. Nie warto kupować pod wpływem impulsu, wszakże to nie sukienka czy kolejna para butów które wrzucimy na dno szuflady. Powinna to być przemyślana, dobrze zaplanowana transakcja, z której będziemy zadowoleni przez dobrych kilka kolejnych lat.

You may also like