Sofa modułowa – idealny mebel do małych salonów

Sofa modułowa - zdjęcie

Sofa modułowa – wystrój naszego salonu

Sofa modułowa jest najlepszym rozwiązaniem dla pomieszczeń o małych rozmiarach. Posiada ona zazwyczaj mniejsze gabaryty od pozostałych mebli wypoczynkowych. Składa się z kilku elementów takich jak: fotel lub rozkładana pufa, co pozwala na dowolną kreację przestrzeni. Poszczególne moduły tworzące wypoczynek, ze względu od wielkości zestawu, powierzchni salonu i oczywiście naszych potrzeb, możemy dowolnie  przestawiać i łączyć.

Sofa modułowa to przede wszystkim taki mebel, który idealnie dopasowuje się do naszych potrzeb i oczekiwań. Świetnie sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. To również doskonałe rozwiązanie dla ludzi kreatywnych, lubiących często zmieniać wygląd swojego mieszkania.

Modułowe systemy sof pozwalają na dowolne łączenie poszczególnych elementów, dzięki temu mebel można ustawić w dowolnym, wybranym przez nas miejscu, w każdej konfiguracji.

Na rynku sofy modułowe dostępne są w wielu kolorach, począwszy od tych spokojnych i stonowanych, aż po nieco bardziej odważniejsze i awangardowe. Duży wybór stanowią również tkaniny, jakimi obite są sofy. Najbardziej popularnym materiałem obiciowym jest jednak skóra. To ona nadaje im niezwykle ekskluzywny i oryginalny charakter.

Cechą charakterystyczną modułowych sof są ciekawie wkomponowane podłokietniki. Ze względu na wygodny kształt pełnią one rolę nagłówka, choćby nawet podczas popołudniowej drzemki. Niektóre też modele posiadają również funkcję spania. Dzięki możliwości rozłożenia mebla, sofa staje się jeszcze bardziej funkcjonalna i praktyczna. Posłuży wówczas jako wygodne łóżko do przenocowania niespodziewanych gości.

Sofa modułowa – jakie posiada zalety?

Duża sofa modułowa z powodzeniem zastępuje wieloelementowy komplet wypoczynkowy. Posiada wiele, ciekawych funkcjonalności, na które należy zwrócić uwagę przy jej wyborze, a mianowicie:

  • Dodatkowy schowek na pościel
  • Regulowane zagłówki
  • Regulowane podłokietniki
  • Półki na książki, gazety lub inne drobiazgi
  • Schowki na piloty.

Sofa modułowa może zastąpić jednocześnie kanapę, fotele, leżankę i łóżko. Stanowi idealne miejsce do wypoczynku, jest centrum życia towarzyskiego, a także idealnie sprawdza się podczas wizyt licznych gości.

Sofa modułowa – materiał obiciowy

Istotną rolę przy wyborze sofy modułowej stanowi również materiał, z jakiego jest wykonana tapicerka. Do eleganckich wnętrz polecana jest skóra naturalna, która przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży nam przez wiele lat. Lepsza w utrzymaniu czystości okazuje się skóra ekologiczna, lecz ma ona tendencje do pękania. Mamy do wyboru również obicia z włókien naturalnych, takich jak bawełna czy len. Nie są jednak one tak solidne, jak włókna syntetyczne. Do włókien syntetycznych zaliczyć możemy obicia z tak zwanej mikrofazy. Jej najlepszym przykładem jest alcantara, która przypomina zamsz. Jest bardzo miła w dotyku, wytrzymała, a wszelkie zanieczyszczenia możemy usunąć za pomocą  odkurzacza.

You may also like