Meble skórzane – idealne dla alergika?

Meble skórzane - zdjęcie

Meble skórzane – dlaczego warto kupić meble z naturalnej skóry?

Meble skórzane sprawią, że każdy salon będzie wyjątkowy i elegancki. Skóra naturalna  jest ponadczasowa. Pasuje ona do każdego wystroju wnętrza, komponując się z wieloma kolorami. Dużą zaletą mebli skórzanych, zwłaszcza dla alergików jest to, że skóra naturalna w swoich zakamarkach nie magazynuje kurzu ani roztoczy, co ma miejsce w przypadku mebli z materiału. Przez długo czas zachowuje swój urok, jest bardzo miła w dotyku i bardzo elastyczna. Stanowi swoisty regulator wilgotności w pomieszczeniu pochłaniając i oddając wilgoć.  Generalnie skóra nie jest trudna w pielęgnacji. Należy jednak znać pewne tajniki, jak ją pielęgnować, wówczas będzie wyglądała jak nowa przez długie lata. Przede wszystkim należy używać miękkich ściereczek. Należy również pamiętać, że najpierw skórę czyścimy, a dopiero później konserwujemy.

Każda skóra jest inna, wyjątkowa ze względu na swoją niepowtarzalność. Wybierając meble skórzane akceptujemy i rozumiemy ich unikalny charakter nadany przez ślady po bliznach, zadrapaniach, ukłuciach, także różnice w fakturze i odcieniach. Takie znaki nie są żadną wadą, a jedynie gwarancją autentyczności naturalnej skóry.

Skóra naturalna jest materiałem, który nie uczula, jest przyjazna dla najbardziej wrażliwych osób, cierpiących na alergię. Nie pozwala na penetrację alergenów znajdujących się w kurzu, nie wchłania także dymu papierosowego. Posiada także zdolność adaptacji do warunków otoczenia, dlatego utrzymuje temperaturę przeważającą w pomieszczeniu.

Meble skórzane – jak pielęgnować skórę?

Przed zakupem mebla skórzanego trzeba pamiętać o tym, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji i właściwej konserwacji. Skóra wymaga regularnego czyszczenia i usuwania na bieżąco zabrudzeń, a także musi być nasączana preparatem zawierającym filtry UV. W większości przypadków do czyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Na trwałość tych mebli wpływa również właściwa konserwacja, którą zaleca się wykonywać co 4-6 miesięcy. Dzięki temu, w łatwy sposób ograniczymy możliwość powstawania trudno usuwalnych plam i zabrudzeń, a także ułatwimy ich czyszczenie. Obecnie na rynku jest wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skór naturalnych.

Meble obite skórą naturalną nie należy ustawiać w miejscach silnie nasłonecznionych, czy w innych miejscach, które będą narażone na działanie temperatury wyższej niż pokojowa, na przykład blisko grzejników, kominków. Lepiej też unikać pomieszczeń, w których panuje duża wilgotność powietrza, ponieważ tego typu umeblowania pod jej wpływem mogą po prostu gnić. Naturalna skóra jest też podatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie jest ona polecana osobom, które mają w domu zwierzęta. Na skórze, zwłaszcza na tej jasnej, szybko uwidaczniają się zabrudzenia powstające w wyniku eksploatacji mebla lub odbarwienia.

Meble skórzane są uniwersalne pod każdym względem, idealnie wpisują się zarówno w styl klasyczny, jak i nowoczesny. Są bardzo trwałe i wytrzymałe, na pewno posłużą nam przez wiele lat. Wielkim plusem jest to, że są idealne dla alergików, ponieważ skóra naturalna świetnie przepuszcza powietrze. Dodatkowo nie pochłania zapachów, takich jak dym z papierosów. Nie wchłania też kurzu, co pozwala zachować  meble w czystości.

You may also like