Stoły i krzesła kuchenne – Czy warto podążać za trendami?

stoły i krzesła kuchenne

Stoły i krzesła kuchenne – czy warto podążać za trendami?

Co roku w prasie, mediach poradnikach zasypywani jesteśmy informacjami na temat obowiązujących trendów. Co jest modne a co właśnie z niej wychodzi. Te same zasady panują w modzie, architekturze oraz w projektowaniu wnętrz.

Jak czytamy, trendy w kuchni na rok 2018 to koniec kolorów pastelowych, zostaną one zastąpione dynamicznymi, żywymi kolorami, które odzwierciedlają nasz zabiegany styl życia. Z drugiej strony można się dowiedzieć, iż rok 2018 będzie powrotem do natury, wszechobecne będą kolory ziemi, brązy, beże, zagoszczą zieleń oraz odcienie miodu.

Co dla mnie będzie i było trendem obowiązującym w kuchni od kilku lat?

Stoły i krzesła kuchenne – to obowiązek posiadania tych mebli w sercu naszego domu jest dla mnie najważniejszym trendem dla kuchni.  Niestety w dzisiejszym zabieganym świecie nie mamy czasu dla siebie, dla swoich najbliższych czujemy się coraz bardziej zmęczeni, przepracowani. Najważniejsze miejsce w kuchni jakim jest stół to miejsce, gdzie regenerujemy się dzięki wspólnym posiłkom, rozmowom. To miejsce relaksu i prawdziwy wypoczynku.

Jaki powinien być stół z krzesłami?

W obecnych trendach, gdzie w naszej kuchni rządzi minimalizm, styl skandynawski świetnie sprawdzą się komplety wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno czy nawet powracająca do łask wiklina. Jasne beże, biele czy brązy świetnie będą pasowały do mniejszych pomieszczeń, nadadzą im lekkości oraz optycznie je powiększą. Dla odważnych podążających za modą polecam dodatki w żywych kolorach zieleni, pomarańczy a także fioletu.

Ciekawym eksperymentem może być połączenie okrągłego lub prostokątnego stołu z krzesłami wykonanych z innego materiału np. szklany lub drewniany stół z plastikowymi krzesłami, lub drewniany stół o jasnej barwie doskonale będzie współgrał z krzesłami wykonanymi z naturalnej wikliny.

Do kuchni urządzanej w tradycyjnym stylu idealnie wkomponuje się stylowy drewniany stół z krzesłami wykonanymi z tego samego surowca. Ciekawym rozwiązaniem może być zastąpienie krzeseł szerokimi ławami, aby podkreślić styl farmhouse.

Aby wyeksponować piękno naszej kuchni, wprowadzić do niej domowy nastrój warto zwrócić uwagę na jej oświetlenie, które jednocześnie będzie stanowić oryginalną dekorację. Tu polecam klimatyczne lampy (jedna lub klika, w zależności od wielkości stołu i całego pomieszczenie) zawieszone nisko nad stołem.

Podsumowując:

To w jakim stylu zaaranżujemy naszą kuchnię oraz to jakie stoły i krzesła kuchenne wybierzemy nie powinny być dyktowane trendami. Kuchnia to serce i dusza naszego domu. Niech ona będzie jej odzwierciedleniem. Pamiętajmy, że koniec końcem, to my jesteśmy kreatorami trendów.

You may also like